Неужели вы думаете,что я такая тупая? - Лучший способ выучить Английский язык! - Неужели вы думаете,что я такая тупая? - Лучший способ выучить Английский язык!
Приветствую Вас Гость    Новые сообщения | Главная | Регистрация | Вход
Больше слушать! - Неужели вы думаете,что я такая тупая? - Лучший способ выучить Английский язык!
(подробнее о методике)
ТОП сайтов для изучения:

Lingq
LinguaLeo

Меню сайта

Статистика

Форма входа

Страница 1 из 11
Лучший способ выучить Английский язык! » Самостоятельное изучение английского языка » Как сказать по английски? » Неужели вы думаете,что я такая тупая?
Неужели вы думаете,что я такая тупая?
VladimirДата: Воскресенье, 03.07.2011, 19:42 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Статус: Offline

Неужели вы думаете,что я такая тупая?

Once Arrieti came into the kitchen to fetch something to eat. Suddenly she saw a scary spider. It was big and frightening. Arrieti was really scared. She was standing and watching it slowly approaching her. Arrieti was a small girl, and the spider seemed enormous. It seemed, there was no one to ask for help. Suddenly, she saq her brother running to her. He had a big file in his hands which was difficult to hold. Arrieti got scared for her brother and closed her eyes. In a minute when she opened her eyes Arrieti saw that the spider was no longer there. Pigrin was standing next to her, alive and intact. He told her to calm down. They took the food and came home together. а не боишься, что твой учитель увидит, как ты просишь помощи на Ответах?)

Конечно же ДА!!!

ты симпатичная...и неординарная..

на какой переводить-то?

умная

Не тупая,так учись ,а не канючь!!!

Не спрашивай, я даже не знаю, как по-английски \"однажды\")

Двойку получите Вы а не я)) что Вам мешает перевести самой??)) это Вам задали берите и преводите

Once Arriety has gone on kitchen behind meal. Suddenly it has seen a terrible spider. It was huge and terrible. Arriety very much was frightened. It stood and looked, how it slowly came nearer to it. Arriety was very small, the poet the spider seem to it simply huge. It seemed, that any more from whom to it to wait for the help. But suddenly it has seen the brother running to it. It in hands had a greater stick which it hardly kept in hands. Arriety was frightened for the brother and has closed eyes. In a minute, having opened eyes, Arriety has seen, that the spider is not present. Beside stood Pig Green, alive and unharmed. It has told to it that it has calmed down. Having taken meal, they have together come back home.

А может уже как-нибудь своей головой начнем соображать... А то как-то не очень хорошо получается! Вот иногда приходишь к кому-нибудь на прием - думаешь, что специалист, с высшим образованием, а на самом деле - гроша ломаного не стоит (ничего личного, наболело)

Ну , скажем мягче:- хоть немного умная не стала бы надеяться на качественный перевод незнакомых людей. Перевод,-это работа! А на халяву только интернет-автомат-перевод и получишь. А если уж совсем серьёзно говорить, так лучше учиться надо и спрашивать не прийдётся и оскарблять будут меньше:)

Once Arrietty went to the kitchen to take some food. Suddenly she saw an awful spider. It was huge and terrible. Arrietty was frightened of it. She was standing and watching how it was moving to her slowly. Arrietty was very small that's why this spider seemed to her very huge. It seemed that there would no help from anywhere. But suddenly she saw her brother running to her. He had a big stick at his hands which he hardly could keep in his hands. Arrietty was frightened for her brother and closed her eyes. In a minute, having opened the eyes, Arrietty saw that there was no spider. Safe and sound Pigrin was standing near her. He said her to calm down. Having taken the food they came back home together.

Для перевода нужен словарь и собственная голова, а не переводчик или мейл ответы!

once Arietti went to the kitchen to get some food. Suddently she saw a scary spider. He was huge and scary. Arietti got very scared (or frightened). She stood and watched how he slowly approached her. Arietti was very small, so the spider seamed simply gigantic to her. It seamed that she coudn't expect no help from no one. But suddenly she saw her brother running to her. In his hands he was holding a bid stick, which he was clamping with great effort. Arrietti got scared for her brother and closed her eyes. After a minute, when she opened her eyes, she saw that the spider wasn't there. Beside her Pigrin was standing, alive and unharmed. He told her to settle down. Taking the food they returned home. вот пожалуйста ещё один перевод. извиняюсь но в предыдущих довольно много ошибок.

Лучший способ выучить Английский язык! » Самостоятельное изучение английского языка » Как сказать по английски? » Неужели вы думаете,что я такая тупая?
Страница 1 из 11
Поиск:

Работа !
Хороших английский на слух?
для вас есть работа

Как самостоятельно выучить английский язык (english) ?
25 кадр английские слова анекдоты британский по скайп быстро бесплатно выражения видео-уроки времена где грамматика без грамматики глаголы девизы диалоги дома европа звуки лексика методики направления ноль отличие онлайн программы предлоги произошение помогите разговорный слова согласные слоганы сочинения стереотипы сайты советы секрет способ скайп сленг скачать радио разговорный ребенок удаленно форум Фразы чаты эффективно Швеция Школы и курсы Испанский
googleCopyright MyCorp © 2017